על העמותה

עמותת "מחייכים אל החיים" נוסדה בשנת 2017 ע"י טל אסייג, אמא לשי, ילדה עם מוגבלות שכלית התפתחותית. טל הקימה את העמותה מתוך האתגרים האישיים שלה ושל בני משפחתה, במטרה ליצור שינוי חיובי עבור משפחות מיוחדות ברחבי ישראל.
כאשר נולד ילד מיוחד נולדת גם משפחה מיוחדת, והמצב הלא פשוט משפיע על כל התא המשפחתי – על האחים הרגילים ועל הזוגיות של ההורים. עמותת "מחייכים אל החיים" פועלת למען שוויון חברתי וליצירת עולם שבו משפחות מיוחדות יוכלו להרגיש כמו משפחה רגילה ונורמטיבית.

הפעילות שלנו

ילדים עם צרכים מיוחדים יכולים להיות לא מובנים למשפחות רגילות ולגרום להם לתחושת אי נעימות. לדוגמה, משפחת מיכאלי נמנעת מלהגיע לקולנוע מכיוון שבנם המיוחד נוהג לדבר בקולי קולות במהלך הסרט, מה שעלול לגרום לתחושת אי נוחות למשפחות רגילות שבאו לראות סרט עם ילדיהם הרגילים.
כדי להתמודד עם מצבים כאלו, אנו סוגרים אולמות קולנוע במיוחד למשפחות מיוחדות, כמו שלנו כך שהילדים המיוחדים יכולים להיות עצמם ולהיות עטופים בסביבה תומכת  ומכילה . האחים הרגילים יכולים ליהנות ולחוות סרט כמו כל ילד רגיל.

החזון שלנו

עמותת "מחייכים אל החיים" נוסדה בשנת 2017 ע"י טל אסייג אמא לשי, ילדה עם מוגבלות שכלית התפתחותית. טל הקימה את העמותה מתוך האתגרים האישיים שלה ושל בני משפחתה, במטרה ליצור שינוי חיובי עבור משפחות מיוחדות ברחבי ישראל.
כאשר נולד ילד מייחוד נולדת גם משפחה מיוחדת עם צרכים מיוחדים, והמצב הלא פשוט משפיע על כל התא המשפחתי – על האחים הרגילים ועל הזוגיות של ההורים. עמותת "מחייכים אל החיים" פועלת למען שוויון חברתי וליצירת עולם שבו משפחות מיוחדות יוכלו להרגיש כמו משפחה רגילה ונורמטיבית.

התחברות